معرفی کتاب شوایک

اثر یاروسلاو هاشک از انتشارات نشر چشمه - مترجم: کمال ظاهری-داستان کمدی

در سرباز خوب Svejk ، برجسته نویسنده چک و آنارشیست Jaroslav Hasek ترکیب کلمه خیره کننده و سوراخ طنز در یک تصویر خنده دار وحشیانه از بی حرمتی از جنگ است.

خوش تیپ و گاه به گاه، Svejk تبدیل به ارتش اتریش بیشتر وفادار چک سربازان زمانی که او در آغاز جنگ جهانی اول دعوت شده است، اگرچه او در تلاش برای رسیدن به جلو تنها برای جلوگیری از رسیدن به آن. کارت بازی کردن و گرفتن مست، او با استفاده از تمام دست و پا گیر و حیله گرانه خود را برای مقابله با پلیس، روحانیت، و افسران که او را به سمت نبرد chivy. نقل و انتقال پر جنب و جوش Cecil Parrotts موجب برانگیختگی درخشان این کلاسیک در مورد Everyman بی رحمانه در ماشین بوروکراتیک گسترده می شود.
Brilliant. . . شاید جالب ترین رمان همیشه نوشته شده است.

جورج مونبیوتخرید کتاب شوایک
جستجوی کتاب شوایک در گودریدز

معرفی کتاب شوایک از نگاه کاربران
همیشه به نام یک الوهیت نیکوکار، پرداخته ی تخیل آدمیان، است که قتل عام بشریت بینوا را تدارک می بیند. فنیقی ها پیش از قطع گردن یک اسیر جنگی مراسم مذهبی خاصی به جا می آورند، مراسمی بسیار شبیه آن چه اعقاب آن ها چند هزار سال بعد ، پیش از رفتن به جنگ اجرا می کردند.

مشاهده لینک اصلی
تا آنجا که به یاد دارم این اثر یاروسلاو هاشک با نام @شویک، سرباز خوب@ یا چیزی شبیه به این به فارسی برگردانده شده و اگر اشتباه نکنم زنده یاد منوچهر محجوبی آن را ترجمه کرده است.

با تشکر از فرناز خانم، تصور می کنم من هم نام منوچهر محجوبی را با ایرج پزشکزاد، قاطی کرده بوده ام.

مشاهده لینک اصلی
معدن یک نسخه 1943 از این کتاب Penguin است. صفحات شکننده هستند، بنابراین من نمی توانم به سگ گوش، اما تمام صفحات دست نخورده است. شلوار و نه فقط چسب، تنها چهار صفحه جدا شدند. همانطور که جنگ در جریان بود، پس پشت آن برنامه تبلیغاتیPenguin Specials @ با عنوان هایی مانند:Modern Battle،American vs.Germany، @How Russia Prepared @ @ چگونه جنگ ارتش ژاپن، @ @ New Soldiers Handbook، @Airraft Recognition @ @ New Ways of War @ و غیره یکی دیگر از توصیه های عنوان شده است @ Guerrilla Warfare @ با مقدمه ای است که تا حدی بیان می کند: @ صدها هزار نفر از مردان آمریکایی، کانادایی و انگلیسی با این کتاب آشنا هستند و در نظر دارند این تنها متن مفید ترین در هنر زیبا نابود کردن نازی ها و Japs است. به طور خلاصه، این کتاب می گوید: چرا سربازان منظم، نگهبانان دولتی و خانه باید تاکتیک های چریکی را بیاموزند. چرا جنگ چریکی می تواند برای سازمان ملل متحد بسیار ارزشمند باشد (همانطور که در حال حاضر در روسیه و یوگسلاوی است) و چرا نمی تواند استفاده شده توسط محور .... @ امروزه، پاکت نامه های پنگوئن مانند این، تولید نقاشی های روی جلوی جلوی آنها را حمل می کند. در اینجا، جلد کتاب تنها دارای یک تصویر کارتونی است که نشان می دهد شخصیت اصلی (به عنوان تصویرگر تصور می شود او را) و افسر پریوس کلیشه (با شمشیر و سبیل خود). در پایین، توصیف کوتاهی از کتاب این است: بیشتر از خنده دارترین کتابهای جنگی، این داستان شوییک است که به عنوان وزیر تدریجی زبان چینی است که به طور مداوم افسران آلمانی خود را از بین می برد. حماسه ی یک مرد ساده ای که بت پرستی او را به روش های سخت گیرانه ی نظامی گری نظامی آسیب نرساند. @ Penguin Books همه این اشتباهات را انجام دادند. این یک رمان ضد جنگ است. افسران آلمانی کاريکاتوره، لامبو، مضحک و روشن در اينجا قرار داشتند، اما تنها به اين دليل بود که در طول جنگ جهاني اول اين کشور تعيين شد و توسط يک چک که براي جنگ آمريکا در جنگ شکست خورده جنگيد، دستگير شد و چندین سال در اردوگاه های زندان روسی سپری کرده بود. اما به وضوح بی نظمی کامل قتل عام سیستماتیک رنج می برد که از هر دو طرف درگیری است. اگر من یک جنگجو در هر جنگ بودم و من این کتاب را برای خواندن در طول زلزله در جنگ به او داده بودم، احتمالا در نهایت منجر به مرگ یا سرکوب ژنرال های من خواهد شد. سرباز خوب شوییک، یوزف شوییک است که ظاهرا یک بوقلمون است که بدون تردید، به مرگ یک سرباز ملاقات خواهیم کرد، چون او فقط در پارک قدم زدن دارد. حس اسب او و شانس، با این حال، او را نجات داد بسیاری از سرنوشت. این مخالفت شدید با بی گناه گناهکارانه و وحشت از جنگ آن را مقابله با ساخته شده این واقعا یادگاری برای من خوانده شده است.

مشاهده لینک اصلی
من خواندن سرباز خوب Å vejk دو بار - زمانی که من هنوز نوجوان بودم و دومین زمانی که من در حال حاضر یک بالغ بودم. من از آن زمان هر دو متفاوت بود هر چند کاملا متفاوت است. من معتقدم که این یکی از اولین نمونه هایی از رمان های پست مدرن پر از humour سیاه خوشمزه است. \"من واقعا نمی دانم چرا این loonies خیلی عصبانی زمانی که آنها در آنجا نگهداری می شود. شما می توانید روی زمین برهنه خزنده شوید، مانند یک شغال، خشم و نیش گزید. اگر کسی این کار را در هر جایی از مردم انجام داد، مردم شگفت زده خواهند شد، اما شایعترین آنها یا باغی است که باید انجام شود. آزادی وجود دارد که حتی سوسیالیست ها هرگز از آن رویای ندیده اند. \"این دنیای ما یک پناهنده بزرگ است و ما بیمار هستیم.

مشاهده لینک اصلی
ماجراهای سرباز خوب Å vejk ممکن است کتاب سرگرم کننده ترین است که من تا به حال خوانده شده است و بدون شک بهترین تقلید ضد جنگ من می توانم پیدا کنم. خوب Å vejk ممکن است کمی کوتاه از understandables، اما این یک حفره بدون درز از حکایات نامطلوب است. او همیشه دیوانه می شود، اما هرگز پست نمی کند. بزرگترین مشکل آنها این است که طول می کشد همه چیز را به این نامه، ناتوان از درک معنای دو برابر و یا طعنه است، و کورکورانه باور که نهاد ارتش در حال فروپاشی است © infalible.Å vejk آغاز می شود ماجراهای خود را هنگامی که داوطلبان برای مبارزه با در جنگ جهانی اول، اما به دلیل سوء تفاهم، همه چیز پیچیده می شود تا زمانی که پوچ و سرباز خوب به اتهام متهم شدن به تسلیم شدن. سپس برای دادگاه های نظامی، پلیس ها، پزشکان، قضات، برای رسیدن به راهپیمایی به راه می افتد، که قضاوت می کنند که آیا او قادر به مبارزه در ارتش است یا خیر. او همه چیز را با قلب خوب می پذیرد، زیرا او اعتقاد دارد که اقتدار همیشه درست است. بعضی از کسانی که ملاقات Å vejk را می پذیرند معتقدند او عجیب است (و در صورت درخواست، او پاسخ خواهد داد که بله، او عجیب و غریب است، زیرا در خدمت ارتش او به طور موثری اعلام شد). از سوی دیگر، دیگران فکر می کنند که این یک گونه سارکاستی است که آنها را در بینی می فهمد. اما همه آنها در نهایت دیر یا زود، از دست دادن و خوی خود را با او © L، برای خطاهای خود، لفاظی garrulous خود که هرگز اجرا می شود خشک، و / یا عدم توانایی خود را به درک آنچه یک لفاظی درخواست و گاز گرفتن زبان خود است. بنابراین او به طور مداوم در معرض تهدیدات دادگاه های جنگ قرار می گیرد و زمان های خوبی را که در زندان ها مجازات می شود، می گذراند. با این حال، خوب ánimo هرگز زایل می شود، و نه احترام به superiores.De خود را در این راه، یاروسلاو HaÅ¡ek ایجاد یک کار با هوا از رندنامه، با طنز خوشمزه پوچ یک زبان fresquÃsimo و نقد بی رحمانه به جنگ، بلکه، اتفاقا، به همه نهادهای سلسله مراتبی؛ نه تنها ارتش، بلکه کلیسا، پلیس، سیاست و غیره آن را مانند یک نقاشی دیواری بزرگ به نظر می رسد که همه جانبه، تا حدی به مقدار زیادی از عنه © حکایات بی ربط که سرباز vejk از دست شانس حداقل، برخی از داستان در داستان را که معمولا با نقص طنز وحشیانه تمسخر تشکر انسان ها بله، قطعا یک رمان و نه وحشی است، به این معنی که سر یک سر را باقی نمی گذارد و آن را تا زمانی که پر از غم و اندوه است، خشنود می کند. این یک شاهکار از شدید ترین، با سرعت سریع، طنز خنده دار و نقد ترسناک است. این کار کل است، شجاع و زنده، غیر قابل مقایسه، منحصر به فرد است.

مشاهده لینک اصلی
این داستان یک سرباز ساده ای از امپراتوری اتریش-مجارستان در جنگ جهانی اول است. در طول چند فصل اول، Svejk به نظر می رسد مانند یک بی عیب و نقص ساده، داستان داستان من به یاد Candide، Voltaire نسخه، با این حال ، که بیشتر به وضوح از محیط زیست روشنگری است، در حالی که نسخه Hasek به نظر می رسد بیشتر شبیه ادبیات محلی است. چطور خلاقانه هسک این را توسعه می دهد تعیین می کند که آیا علاقه به داستان می تواند حفظ شود یا اینکه روایت غیرقابل انکار و خسته کننده باشد. در حقیقت قسمت هایی از این رمان به نظر می رسد که به اندازه ای متنوع و سرگرم کننده باشد که بتواند جالب و متنوع باشد، در زیر سطح بی نظیری که وجود دارد، متناقض است. به طرز ماهرانه ای نوشته شده است. Svejk خود را سریع می شود دلگرم کننده و، در راه خود را هوشمندانه، هوشمندانه است. تصاویر اصلی که در سراسر روایت پراکنده شده اند بسیار شاد و لذت بخش هستند. هسک ماهرانه از گفتگو برای انتقال شخصیت های فردی شخصیت هایش استفاده می کند، وویک به ویژه با سادگی صحبت می کند که به طور کامل بیانگر ابهاماتی است که خواننده باید با آن مخالفت کند: یک مرد فوق العاده آیا Svejk به همان اندازه به نظر می رسد، و یا او بیش از حد هوشمندانه باور دارد؟ در هر صورت، او چیزی است که E.M.Forster به نام شخصیت صاف، چیزی در مورد شخصیت او تغییر یا توسعه در طول زمان است. او مانند Pickwick است، به عنوان وسیله ای برای روشن شدن وحشیانه جامعه و تاریخ در اطراف او استفاده می شود، انگیزه اصلی Hasek به نظر می رسید نقدی از امپراتوری اتریش-مجارستان که به سرعت رو به زوال و روحانی خالی در نزدیکی مرگ او قرار دارد. و حقیقت این رمان، \"هویک\" که روایت را تعریف می کند و ماهیت خود شماک، این است که آیا او یک بی گناه یا یک فرد ناآگاه است، بازی بین این امکانات، خودرویی است که هاسک برای نقد اجتماعی استفاده می کند. بعضی از منتقدان، مواجهه ای بین روایت Hasek و Rabelais دارند. دومی بیشتر شگفت انگیز و بی رحم است، هر چند که هر دو، مطمئنا، picaresque. مشکل و چالش با هر رمان پیکارسکی، آنهایی که مقاله های Pickwick Dickens، کار Rabelais و یا حتی سروانتس است، حفظ روایت از تبدیل شدن به فرمول و در نهایت، خسته کننده است. هاسك در اين مورد كاملا موفق نيست. گفته شده است که او رمان بسیار طولانیتری نسبت به 750 صفحه در حال حاضر دارد و قبل از اینکه بتواند آن را کامل کند، میمیرد. آیا این بی اعتنایی است که اعتراف کند که یک نفر خوشحال است که او هیچ فرصتی برای نوشتن ندارد؟

مشاهده لینک اصلی
واکنش اولیه من به این کتاب پس از خواندن چند فصل اول این است که مرا به Catch-22 یادآوری کرد. مطمئنا به اندازه کافی، پس از برخی تحقیقات، متوجه شدم که هلر اعتبار می کند Haseks به عنوان یکی از تاثیرات کلیدی او کار می کند. اگر از طنز گزنده، شوخ طبعی و عدم تضعیف سازمان های بوروکراتیک در Catch-22 برخوردار باشید، شما آن را در Svejk نیز دوست دارید. Sveuck، (به نظر می رسد) خیرخواهانه و متفکرانه Dudley-Do-Right از مشروطه چک در ارتش اتریش-مجارستان در طول جنگ جهانی دوم، شناخته شده @ قهرمان @ در کشور خود است. او @ little people @ را در مقیاس جهانی نشان می دهد، کشورهای کم قدرت که در طول قرن بیستم همواره رقیب همسایگان شبه نظامی خود بوده اند. Sveyk، قادر به ادعای هر گونه کنترل از هرج و مرج سیاسی در اطراف او، درگیر در یک تاکتیک غیر فعال تهاجمی است. تظاهر به طرفداران وطن پرستانه جنگ، از طریق خطاهای @ innocent @ bumbling @، تضمین می کند که انرژی بیشتری لازم است تا او را به جلو از ضروریات برساند. اگر چه رسما توسط نظامی توسط @ imbecile @ علامت گذاری شده است، اما خوشبختی Sveyks هر چند در توانایی او برای شرم زدن و / یا پیشی گرفتن از نیروهایی که سعی دارند او را تحمیل (و چه دشمن بیشتری از سرباز معمول وجود دارد از زنجیره فرمان خود است) ثانویه بازیکنان ثالث یک بازی رنگارنگ از کاریکاتورها ارائه می دهند: سربازانی که از نظر جسمی به سر می برند، سرزنده ی عجیب و غریب که به طور گسترده ای صحبت می کند، کاردین جاه طلبی که خزنده ی کنیاک خود را به عنوان والدر غلط تشخیص داده است، و سرانجام سوئیک ها به خوبی معنی می دهند و ناامید کننده است. افسر برتر لوکاس. همه اینها به ما نشان می دهد که بقای سیاسی در شرق اروپا در جنگ جهانی اول و ما شوک می کند؛ چرا که واقعا، آیا چیزی تغییر کرده است؟

مشاهده لینک اصلی
دسته بندی های مرتبط با - کتاب شوایک


#ادبیات اقتباسی - #داستان کمدی - #داستان جنگی - #ادبیات کلاسیک - #دهه 1920 میلادی - #ادبیات چک - #کتاب هایی که به بیشترین زبان های دنیا ترجمه شده اند -
#انتشارات نشر چشمه - #یاروسلاو هاشک - #کمال ظاهری
کتاب های مرتبط با - کتاب شوایک


 کتاب دوتا خفن
 کتاب رنگ جادو
 کتاب سلطنت کوتاه پپن چهارم
 کتاب نفوس مرده
 کتاب خانه درختی 26 طبقه
 کتاب من جوکم: یک داستان نوجوانانه